Монголын сайхан бичигтэн улсын уралдааны шилдгүүд шалгарлаа

Үндэсний мэдээллийн “МОНЦАМЭ” агентлагийн “Хүмүүн бичиг” сонины редакцаас зохион байгуулдаг “Монголын сайхан бичигтэн” улсын уралдааны 26 дахь удаагийн шилдгүүд өнөөдөр шалгарлаа.

Энэ удаагийн “Монголын сайхан бичигтэн” уралдаанд оролцсон оролцогчдын бүтээлийн үзэсгэлэнг Монголын уран зургийн галерейд гаргаж, Монгол Улсын Ерөнхийлөгч У.Хүрэлсүх, Соёлын сайд Ч.Номин, Үндэсний мэдээллийн “МОНЦАМЭ” агентлагийн дарга Э.Содонтогос нар шагнал гардуулав.

“Монголын сайхан бичигтэн” улсын 26 дугаар уралдааны нийт долоон ангилалд 21 аймаг, нийслэлийн есөн дүүргээс 1,100 гаруй хүн оролцжээ.

“МОНГОЛЫН САЙХАН БИЧИГТЭН” УЛСЫН 26 ДУГААР УРАЛДААНЫ ДҮН

Сурагчдын ангилал

1-7 дугаар ангийн сурагчдын ангилал

Нэгдүгээр байр: Э.Дариймаа (НЕБ-ын 1-р сургуулийн 7е ангийн сурагч)

Хоёрдугаар байр: Э.Пүрэвжаргал (Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сум. 6а ангийн сурагч)

Гуравдугаар байр: Г.Анар (Баянхонгор аймгийн 5-р сургуулийн 6б ангийн сурагч )

Тусгай байр: -М.Ирмүүн ( Нийслэлийн “Эрдмийн өргөө” цогцолбор сургуулийн 6 – 11 ангийн сурагч)

-П.Сарангэрэл (Дархан-Уул аймгийн “Од” цогцолбор сургуулийн 7-10 ангийн сурагч)

8-11 дүгээр ангийн сурагчдын ангилал

Нэгдүгээр байр: И.Уранцэцэг (Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Сод эрдэм” сургуулийн 11б ангийн сурагч)

Хоёрдугаар байр: Н.Болормаа (Дархан-Уул аймгийн 16-р сургуулийн 11а ангийн сурагч )

Гуравдугаар байр: Г.Цолмон (Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Эрдмийн далай” цогцолбор сургуулийн 11б ангийн сурагч)

Тусгай байр: О.Энхбаасан (Хөвсгөл аймгийн Баянзүрх сумын ЕБС-ийн 11б ангийн сурагч)

-Н.Үүрцайх (Баянхонгор аймгийн Баянцагаан сумын 10а ангийн сурагч)

12 дугаар ангийн сурагчдын ангилал

Нэгдүгээр байр: Ү.Энхжин (Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын ЕБС- ийн 12б ангийн сурагч)

-Ч.Өнөрзаяа (Төв аймгийн Жаргалант сумын ЕБС-ийн 12а ангийн сурагч)

Хоёрдугаар байр: Б.Лхагвачимэг (Төв аймгийн Батсүмбэр сумын ЕБС-ийн 12а ангийн сурагч)

-Б.Билгүүнсаран (Архангай аймгийн Цэцэрлэг сумын 4-р сургуулийн 12а ангийн сурагч)

Гуравдугаар байр: Т.Цэнд (Баянхонгор аймгийн Баянцагаан сумын ЕБС-ийн 12а ангийн сурагч)

-Г.Анударь (Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Авьяас” сургуулийн 12а ангийн сурагч)

“Сайхан бичигтэн анги” ангилал

Нэгдүгээр байр: Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Эрдмийн далай” цогцолбор сургуулийн монгол хэл, бичгийн багш Б.Анхбаярын бэлтгэсэн 11д анги

Хоёрдугаар байр: Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сумын нэгдүгээр сургуулийн монгол хэл, бичгийн багш А. Баянжаргалын бэлтгэсэн 11а анги

Гуравдугаар байр: Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Титэм” сургуулийн монгол хэл, бичгийн багш Ц.Цэвээнсүрэнгийн бэлтгэсэн 10б анги

Мэргэжлийн багш нарын ангилал

Нэгдүгээр байр: М.Ганбагана (Дундговь аймгийн Сайнцагаан сумын “Цэгц билиг” сургуулийн монгол хэл, бичгийн багш)

Хоёрдугаар байр: Ү.Мөнхбалжир ( “Монголын хүүхдийн урлан бүтээх төв”-ийн багш)

Гуравдугаар байр: Б.Оюун-Эрдэнэ (Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Титэм” сургуулийн монгол хэл, бичгийн багш)

Тусгай байр: Э.Батжаргал (Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн “Оюунлаг” сургуулийн монгол хэл, бичгийн багш)

-П.Бямбадулам (Орхон аймгийн “Эрдмийн сан” сургуулийн багш)

Насанд хүрэгчдийн ангилал

Нэгдүгээр байр: Б.Хүслэн-Эрдэнэ (МУИС-ийн МХУЗБ-ийн 2 дугаар түвшний оюутан)

Хоёрдугаар байр: Б.Хандсүрэн (ШУТИС-ийн IOT- зүйлсийн интернэтийн 3 дугаар түвшний оюутан )

Гуравдугаар байр: Р.Эрдэнэболор (“Оюут” урлангийн үүсгэн байгуулагч)

Тусгай байр: Э.Арвин (МУБИС-ийн 1 дүгээр түвшний оюутан)

– Ш.Нэргүй (Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын ахмад настан)

Уран бичлэгийн ангилал

Хоёрдугаар байр: Ч.Бямбадолгор (Архивын ерөнхий газрын ажилтан)

Гуравдугаар байр: С.Баярмөнх (“Хаан бичиг” төвийн уран бичээч, МУБИС-ийн 1-р түвшний оюутан)

Тусгай байр: Б.Зэсмаа (МУБИС–ийн 3 дугаар курсийн оюутан)

-О.Ням-Очир (Чөлөөт уран бүтээлч)

Бүтээлийн ангилал

Нэгдүгээр байр: Ч.Өнөрдэлгэр (Өмнөговь аймгийн Гурвантэс сумын малчин)

Хоёрдугаар байр: М.Эрдэмбилиг (“Зүүн Хүрээ Дашчойлин” хийдийн бурханч лам, багш)

Гуравдугаар байр: Г.Угтахбаяр (Орхон аймгийн ЕБ-ын 14-р сургуулийн 12а ангийн сурагч)

Тусгай байр: Ё.Ринченмядаг (Завхан аймгийн Улиастай сумын 12б ангийн сурагч)

Ж.Ундрал (НЕБ-ын 131-р сургуулийн 2а ангийн сурагч)

Нэрэмжит шагнал

“Ш.Лувсанвандан сан”-гийн нэрэмжит шагналаар:

– Ж.Гэрэлмаа (Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сумын 1 дүгээр сургуулийн багш )

“Монгол дуу, дүрс сан” ТББ-ын шагналаар:

-Г.Энхсайхан (Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Титэм” сургуулийн 9а ангийг бэлтгэсэн багш )

-Завхан аймгийн Улиастай сумын 12в ангийн хамт олон. Бэлтгэсэн багш Т.Цэрэндолгор

“Монгол хэл, бичгийн багш, судлаачдын үндэсний холбоо” -ны нэрэмжит шагналаар:

-Б.Долгормаа (Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Далайван” ЕБС-ийн багш )

Ахмад дипломат Г.Луузаны нэрэмжит шагналаар:

-Б.Оюунжаргал (Завхан аймгийн Улиастай сумын “Чандмань-Эрдэнэ” сургуулийн 11а ангийн сурагч )

– Ү.Эмүжин (Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын 3б ангийн сурагч)

Ахмад дипломат Ч.Намчины нэрэмжит шагналаар:

-Б.Булган-Эрдэнэ (Увс аймгийн Наранбулаг сумын 8а ангийг бэлтгэсэн багш )

-Б.Амаржаргал (Дорноговь аймгийн Замын – Үүд сумын 1 дүгээр сургуулийн багш)

Жүжигчин Р.Анхнямын нэрэмжит шагналаар:

-С.Жигмэдсүрэн (Нийслэлийн БГД-ийн нэгдүгээр хорооны ахмад настан -100 настай )

Дипломат Н.Батын нэрэмжит шагналаар

– Л.Сэмжидмаа (Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын 1 дүгээр сургуулийн багш)

-Э.Мөнхдалай (Баянхонгор аймгийн 5 дугаар сургуулийн багш)

Дуучин Д.Осгонбаяр хос цомгоо өлгийдөн авчээ
 
Хөгжмийн зохиолч Нацагийн Жанцанноров Шинжлэх ухааны докторын зэрэг хамгаална
Сэтгэгдэл (0)
Анхаар!
Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд хариуцлага хүлээхгүй. !!!